Sudocrem Expert posiada szerokie zastosowanie – świetnie sprawdzi się u niemowląt, starszych dzieci, jak i dorosłych. Przekonaj się sam, jak w wielu sytuacjach możesz z niego skorzystać.

Sudocrem Expert to uniwersalny krem o działaniu ochronnym [1], kojącym oraz łagodzącym świąd [2] i podrażnienia [3]. Może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Produkt znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia problemów skórnych. Właściwości preparatu wynikają przede wszystkim z obecności tlenku cynku i lanoliny.

Skład kremu

Krem Sudocrem Expert posiada status wyrobu medycznego przeznaczonego do pielęgnacji skóry zarówno zdrowej jak i problematycznej. Formuła produktu zawiera kilkanaście składników, w tym:

 • tlenek cynku – substancja o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, działa ściągająco na skórę, zmniejszając utratę płynu tkankowego oraz wspomaga regenerację uszkodzeń skóry, [2]
 • lanolinę – działa nawilżająco i ochronnie na skórę, tworząc naturalną barierę ochronną.[1]

Preparat został przebadany, a jego działanie sprawdzone w warunkach klinicznych.

Właściwości produktu

Sudocrem Expert ceniony jest za liczne właściwości, m.in. takie jak:

 • łagodzenie podrażnień, [3]
 • zmniejszenie dyskomfortu [3]
 • przyspieszenie procesu regeneracji skóry (dzięki zawartości tlenku cynku) [2]
 • pomoc w utrzymaniu właściwego poziomu wilgotności skóry, poprzez tworzenie warstwy zabezpieczającej przed utratą wody (dzięki zawartości lanoliny).

Ten łagodzący [3] i ochronny [1] krem poza właściwościami leczniczymi,  wykazuje także dodatkowe właściwości antybakteryjne [3], dzięki zawartości tlenku cynku, przez co z powodzeniem co może być użytkowany w różnego rodzaju uszkodzeniach skórnych. Przeznaczony jest do stosowania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z problemami skórnymi. Sudocrem Expert jest kremem może być stosowany przez osoby o delikatnej i skłonnej do podrażnień skórze. Warstwa kremu nałożona na skórę tworzy barierę ochronną, zabezpieczającą przed utratą wody oraz czynnikami podrażniającymi (dzięki zawartości lanoliny). [1]

Sudocrem Expert zalecany jest m.in. jako krem ochronny do pielęgnacji skóry niemowląt – produkt należy stosować w profilaktyce i wspomaganiu leczenia pieluszkowego odparzenia skóry oraz innych zapaleń i stanów chorobowych skóry. Krem pomaga łagodzić skórę, wspomagając leczenie i chroniąc ją przed dalszymi podrażnieniami.

Produkt znajduje zastosowanie także w przypadku profilaktyki, łagodzenia skutków i leczenia innych problemów skórnych, takich jak na przykład:

 • zapalenia skóry w przebiegu nietrzymania moczu,
 • zadrapania i otarcia naskórka,
 • podrażnienia po goleniu i depilacji,

Stosowanie kremu ochronnego o właściwościach ww. właściwościach zmniejsza dyskomfort oraz aktywnie łagodzi podrażnienia i świąd [2], chroniąc skórę przed substancjami drażniącymi.

Prawidłowe stosowanie kremu

Sudocrem Expert powinien być stosowany na umytą i osuszoną skórę. Narażone miejsce należy równomiernie pokryć cienką warstwą kremu, a następnie wmasować produkt małymi okrężnymi ruchami do czasu, aż na powierzchni naskórka pozostanie jedynie przezroczysta warstwa. Regularne powtarzanie czynności wspomaga łagodzenie podrażnień i uszkodzeń oraz zapewnia odpowiednią profilaktykę. Warto wspomnieć również o tym, że produkt jest wydajny – nawet najmniejsze opakowanie kremu wystarcza na długie, codzienne stosowanie.

 

 

Źródła:

 1. Kacelak-Rzepka A., Skóra sucha jako problem dermatologiczny i kosmetyczny. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, Szczecin 2008, 54- 56.
 2. Adaszyńska-Skwirzyńska M. Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019, 3.
 3. Goldman M, A real-world evidence study evaluating a treatment for nappy rash. British Journal of Nursing 2016; 25(8).
 4.  

SUD-PL-00154-10-2021