Szukasz pomocnych informacji dotyczących skóry Twojego maluszka i bliskich?

Zachęcamy do pobrania materiałów edukacyjnych, które stworzyliśmy razem ze specjalistami w danych dziedzinach

ćwiczenia dla mamy po porodzie

ĆWICZENIA DLA MAMY PO PORODZIE

Okres ciąży to czas wielu zmian w organizmie kobiety – w jej ciele i psychice. Możesz wspomagać swoje ciało w powrocie do formy po ciąży i porodzie za pomocą:

  • Odpowiednio dobranej aktywności fizycznej
  • Oddechu
  • Zdrowego sposobu odżywiania.

W ulotce znajdziesz pomocne informacje o tym kiedy i jakie ćwiczenia możesz wykonywać aby wrócić do formy i w pełni móc się cieszyć macierzyństwem!

skóra twojego dziecka o czym warto wiedzieć

SKÓRA TWOJEGO DZIECKA

Skóra maluszka różni się od skóry człowieka dorosłego budową, funkcją składem oraz wrażliwością na uszkodzenia. Dowiedz się jak ją pielęgnować, jak kąpać i na co zwracać uwagę podczas pierwszych dni życia maluszka.

pielęgnacja przy pieluszkowym z

PIELĘGNACJA SKÓRY PRZY PIELUSZKOWYM ODPARZENIU SKÓRY

Pieluszkowe odparzenie skóry – co zrobić gdy skóra zawodzi. Ulotka opracowana przez dr hab n. o zdr. Beata Pięta, prof. UM w Poznaniu

odleżyny - profilaktyka i leczenie

ODLEŻYNY – PROFILAKTYKA I LECZENIE

Odleżyny są jednym z trudniejszych do leczenia rodzajów ran. Nieleczone mogą stanowić nawet zagrożenie życia pacjenta, dlatego właśnie tak ważne jest ich zapobieganie.

Poradnik opracowany przez Lilię Kimber-Dziwisz, Konsultant Wojewódzką w dziedzinie pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych.

nietrzymanie moczu

NIETRZYMANIE MOCZU I PIELĘGNACJA SKÓRY

Nietrzymanie moczu uważane jest za jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Zobacz jak mu zapobiegać,  jak dbać o mięśnie dna miednicy oraz w jaki sposób pielęgnować skórę.

Ulotka opracowana przez Elżbietę Kaden, specjalistkę w diagnostyce i rehabilitacji mięśni dna miednicy w leczeniu zachowawczym.